V rámci Českého poháru do města zavítá extraligové Nové Veselí

Veselí plakatČeský pohár muži 3. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Nové Veselí (extraliga)
KDY: Středa 20. 10. 2021 ve 20:00
KDE: Hala Za Světlou

Naši házenkáři se stejně jako loni, tak i letos probojovali do 3. kola ČESKÉHO POHÁRU, kde již lze narazit na týmy z nejvyšší české soutěže. Bohužel loni jsme o zápas s extraligovými Maloměřicemi přišli kvůli pandemii. Letos se ovšem svátku házené ve Velkém Meziříčí dočkáme a po dlouhých 8 letech se na naší palubovce objeví tým z české nejvyšší soutěže. Tím bude aktuálně čtvrtý celek mužské extraligy TJ Sokol Nové Veselí. Pro Velkomeziříčskou házenou je to svátek a doufáme, že vytvoříte nezapomenutelnou atmosféru a poženete naše házenkáře kupředu!

O soupeři:
Tým TJ Sokol Nové Veselí patří mezi českou házenkářskou elitu od roku 2016 a od té doby neustále vylepšuje své postavení. Známkou toho je i účast ve 3. kole evropského poháru Challenge Cupu v roce 2020. Mezi hlavní opory jejich velice kvalitního celku určitě patří golman Vít Schamz, dále ostrá spojka s moldavskými kořeny Roman Dodica, či spojka širšího reprezentačního kádru ČR Adam Ptáčník.
Novému Veselí bylo Českým svazem házené přiděleno i Tréninkové centrum mládeže a jejich juniorské týmy, v nichž nastupují i odchovanci velkomeziříčské házené, patří mezi českou elitu.
Kádrem soupeře prošlo již několik hráčů současného „A" mužstva našich mužů. Například náš pivot Jan Lečbych slavil v roce 2015 v dresu Nového Veselí titul Mistr ČR a vítěz Česko-Slovenského poháru st. dorostu.

Umístění TJ Sokol Nové Veselí v extralize:
2020/2021 11. místo
2019/2020 6. místo
2018/2019 4. místo
2017/2018 10. místo

Umístění TJ Sokol Nové Veselí v České poháru
2020/2021 nedohráno
2019/2020 postup do finále (nehráno kvůli pandemii)
2018/2019 semifinále
2017/2018 3. místo

Cesta našeho týmu letošním Českým pohárem 2021/2022:
V prvním kole jsme narazili na druholigového soupeře z Havlíčkova Brodu. Soupeř s naším mužstvem dokázal držet krok jen úvodních 15 minut. Poté se již začala projevovat lepší sehranost a fyzička našeho týmu. V poločase jsme již vedli o 7 branek. Druhá půle se spíše jen dohrávala a my po přestřelce 39:29 postoupili dále.
Ve 2. kole jsme se měli na domácí palubovce postavit opět týmu hrající 2. ligu - TJ Sparta Kutná Hora. V den konání zápasu nám ale z Českého svazu házené dorazila zpráva, že soupeř se kvůli nízkému počtu hráčů nemůže k utkání dostavit, a tak jsme do 3. kola postoupili bez boje po kontumaci 10:0k

Pozvánka do haly Za Světlou:

Sobota 30. října
9,00 hodin II. liga mladší dorostenky TJ Jiskra Otrokovice
11,00 hodin II. liga starší dorostenky TJ Jiskra Otrokovice
13,00 hodin I. liga ženy TJ Jiskra Otrokovice
15,00 hodin I. liga mladší dorostenci SKP Frýdek - Místek
17,00 hodin II. liga muži HBC Olomouc
19,00 hodin II. liga starší dorostenci TJ Dolní Cerekev

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.