Ve druhém kole Českého poháru dostaly ženy stopku

zeny 2021_09_01_otrokovice_m_1Český pohár žen, 2. kolo
HK Kunovice – TJ Sokol Velké Meziříčí 26:23 (16:10)

Ve čtvrtek 14. října zajíždělo naše družstvo žen na 2. kolo Českého poháru do Kunovic. Soupeř, který nám na domácí palubovce nadělil třináctibrankový debakl, byl tak jasným favoritem...

Cesta do Kunovic byla pro naše družstvo poměrně náročná. Museli jsme cestou postupně posbírat hráčky, abychom mohli k zápasu adekvátně nastoupit. Tím se nám prodloužila cesta a my k utkání dorazili v 18:00, přičemž v ten čas mělo utkání již začínat.
Po rychlé rozcvičce jsme vstoupili do zápasu. V obraně se vůbec nedařilo. A tak jsme brzy prohrávali poměrem deseti branek. Přispěla tomu i útočná bezmoc, když jsme nedali celých patnáct minut branku! Naštěstí začala výborně chytat Jarmila Šabacká, která svými zákroky nakopla náš útok a postupně jsme začali snižovat. Poločas tak skončil „pouze" o šest branek 16:10.

Do druhého poločasu jsme vstoupili odhodlané se zápasem ještě něco udělat. Sice první branku vstřelil domácí tým, ale my pěti góly v řadě snížili na 17:15 v sedmé minutě. Poté se v přesilovce opět prosadil soupeř, ale naše holky byly stále plné sil a dokázaly dobrou obranou vývoj utkání srovnat na 21:21. Dokonce se podařilo dát i jednu branku navíc a vést 21:22. Ovšem hned za dalších dvacet vteřin domácí srovnaly a přidaly další čtyři branky v řadě. Ke konci zápasu se ukázalo, že ženám již moc sil na střelbu nezbylo, a proto prohrály tříbrankovým rozdílem 23:26.

Na tomto zápase bylo důležité, že se holky dokázaly vzchopit a nevzdat „prohraný" zápas.
Sestava a branky: Jarmila Šabacká, Jana Šidlová – Kateřina Závišková (9/2), Lucie Zbožínková (4), Kristýna Cahová (2), Markéta Pospíšilová (2), Karolína Slámová (2), Natálie Koudelová (1), Magda Pospíšilová (1), Tereza Borkovcová (1), Lenka Pacalová (1), Aneta Trojanová, Natálie Puffer, trenér Ing. Vincenc Záviška.

Jana Šidlová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.