Velkomeziříčští hokejisté vyšli v dvojutkání s Novým Jičínem bodově naprázdno

02112021Pátek 29.10.2021
HK Nový Jičín – HHK VM 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Góly a asistence: 22:10 Sluštík (Hruška), 27:28 Flok (Sluštík), 49:55 Maliník, 58:10 Gebauer (Tomeček, Kuboš), 59:44 Konečný (Maliník, Váňa) – 20:26 Malec (Paták, Vlašín P.), 30:56 Křenek (Barák, Střecha T.)
Sestava HK Nový Jičín:
Šimonů (Galuška) – Hladiš, Kuboš, Kleiner, Tomeček, Váňa, Kožený, Hruška – Flok, Maliník, Kafka – Zdeněk, Poruba, Lehečka „C" – Konečný, Bordowski, Gebauer R. – Sluštík, Káňa, Pecha – Kořenek.
Trenér: Gebauer K.
Juda J. (Štourač) – Vlašín P., Slabý, Kochánek, Burian V., Báňa, Ambrož „C" – Malec, Juráň, Paták – Barák, Křenek, Střecha T. – Broža, Střecha F., Maštera – Rozmarín.
Trenéři: Vejmelka, Krča
Rozhodčí: Held – Čelechovský, Bezděk.
Vyloučení: 2:1, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.
Střely na branku: 37:29 (16:9, 10:13, 11:7)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Šimonů (NJN) - 93,10 % - 27 zákroků – 60 min.
Juda J. (HHK) - 89,19 % - 33 zákroků – 58 min.
Diváci: 458
Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: začátek byl na můj vkus hodně otevřený, oba týmy si vypracovali řadu šancí, ale výborní gólmani vše pochytali. Ve druhé části jsme hned v úvodu vedli 1:0 a byla škoda, že jsme vedení neudrželi delší dobu, neboť poměrně brzy domácí srovnali a pak šli dokonce do vedení, když předtím předcházel neodpískaný faul na našeho hráče. David Křenek v polovině zápasu srovnal a začínalo se prakticky od nuly. Věděli jsme, že může rozhodnout v závěrečné třetině jedna chyba, jeden gól. Bohužel jsme v útočném pásmu nastřelili bránícího hráče, který jel následně sám a sólo proměnil. Museli jsme hru otevřít a tlačit se do útoku, abychom srovnali. Ale dvě minuty před koncem domácí ujeli do přečíslení, které sehráli a to rozhodlo. V závěru jsme chtěli ještě utkání zdramatizovat a power play jsme inkasovali pátý gól.

Sobota 30.10.2021
HK Nový Jičín – HHK VM 6:5 (3:2, 2:2, 1:1)
Góly a asistence: 05:39 Konečný (Maliník), 09:24 Zdeněk (Tomeček, Káňa), 17:34 Kafka (Kuboš, Zdeněk), 34:39 Lehečka (Kuboš), 34:55 Sluštík (Vacula, Flok), 54:42 Kuboš (Zdeněk) – 02:06 Slabý (Paták), 11:44 Střecha T. (Strnad, Křenek), 24:24 Slabý (Křenek, Střecha T.), 30:15 Křenek (Strnad), 52:24 Křenek.
Galuška (Šimonů) – Váňa, Kuboš, Vacula, Tomeček, Kleiner, Kožený, Hruška – Gebauer, Budín, Káňa – Kafka, Zdeněk, Poruba – Lehečka „C", Konečný, Sluštík - Hilšer, Štefka, Flok – Pecha, Maliník.
Juda J. (Štourač) – Slabý, Kochánek, Burian V., Báňa, Ambrož „C", Burian M. – Malec, Juráň, Paták – Strnad, Křenek, Střecha T. – Barák, Maštera, Broža.
Rozhodčí: Blaha – Vengřín, Hladík.
Vyloučení: 5:5, v čase 31:15 trestné střílení proti HHK - neproměněno
Využití: 2:2, v oslabení: 0:0.
Střely na branku: 37:31 (12:9, 12:9, 13:13)
Galuška (NJN) - 83,87 % - 26 zákroků – 60 min.
Juda J. (HHK) - 83,78 % - 31 zákroků – 60 min.
Diváci: 349
Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: druhé utkání bylo úplně jiné. Gólmani byli brzy pokoření a padlo hodně branek. V první třetině jsme dvakrát vedli, přesto jsme ji prohráli 3:2. V prostřední třetině jsme nejprve srovnali a pak šli dokonce do vedení. Bohužel jsme ho dlouho neudrželi. Pak přišla osudná 35. minuta, kdy nás soupeř ztrestal a v rozmezí 16 vteřin dal dva rychlé góly a utkání otočil. Asi osm minut před koncem jsme srovnali na 5:5. Domácí ale měli poslední slovo, kdy jsme si jejich střelu sami tečovali mimo dosah brankáře a nakonec se ukázal tento gól jako rozdíloví. Dnes jsme neuhlídali jejich hráče, kteří třikrát ztečovali puk a byla z toho branka. Pro příště musíme lépe blokovat střílející hráče a přidat na důrazu, před naším brankářem. Na pět gólu bychom měli venku vyhrávat, ale defenzivní činnost při hře 5:5 se nám poslední zápasy nedaří, navíc děláme velké individuální chyby, které musíme odstranit.

Program mistrovských zápasů mužů:
Středa 03.11.2021 HHK Velké Meziříčí – SHK Hodonín, začátek utkání v 18.00 hod.
(zimní stadion Velké Meziříčí)
Sobota 06.11.2021 HC Slezan Opava – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod.