I přes dvě červené karty si muži odváží výhru z Prostějova

Muži 22112021_copy2. liga muži – JM – 10. kolo
Sokol II Prostějov - TJ Sokol Velké Meziříčí 24:33 (13:21)

V 10. kole muži zavítali na palubovku předposledního celku soutěže z Prostějova. Ač při pohledu do tabulky by se mohlo zdát, že se bude jednat o povinné vítězství pro naše barvy, tak všichni zúčastnění věděli, že nás čeká lítý boj. Vždyť v Prostějově jsme nebodovali dlouhých 5 let. Navíc výsledky soupeře jsou i hodně závislé na sestavě, kterou soupeř do utkání postaví. Ta bývá dosti proměnlivá, ovšem k nedělnímu utkání mohl tým z Hané využít všechny své opory, včetně obávaného ostrostřelce Kosiny a extraligového dorostence Davida Flajsara. Naopak my k utkání nastupovali opět s úzkým kádrem, kdy jsme měli pouze 2 hráče na lavičce.

Vstup do utkání vyšel lépe domácím a i díky 2 přesilovým hrám se ujali vedení 4:2. Poté se ovšem rozjela naše útočná mašinérie a do 20. minuty jsme si vybudovali náskok 8:16, kdy se trio našich spojek Strašák, Večeřa, Svoboda postaralo o většinu přesných zásahů. Bohužel i do stejného okamžiku již dva naši hráči získali dva dvouminutové tresty a v případě třetího vyloučení by následovala červená karta, což by vzhledem k počtu hráčů na lavičce bylo velké oslabení. Naneštěstí pár vteřin před poločasovou sirénou se přesně toto stalo a naše střední spojka Bezděk musel předčasně do šaten. Přesto nám poločasový stav 13:21 dával velkou naději na výhru.

Do druhé půle jsme vstupovali s instrukcemi hrát co nejrozvážněji, nikam se nehnat, a nenechat tak soupeře se brankově dotáhnout. To se projevilo i v produktivitě útoku, kdy jsme se poprvé prosadili až po 8 minutách. Obrana ovšem fungovala dobře a dařilo se nám eliminovat dvě největší střelecké hrozby domácích. Soupeř se tak nedokázal dotáhnout na méně než 6 branek. Bohužel ve 45. minutě, za stavu 19:27, došlo i na Pavla Strašáka, který po třetím dvouminutovém trestu viděl také červenou kartu, a my tak zápas dohrávali s minimem hráčů. Naštěstí vytvořený náskok jsme si již nenechali vzít a zkušeně jsme dohráli zbývající minuty, kdy jsme domácím nedali možnost utkání ještě zdramatizovat. Zaslouženě si tak odvážíme vítězství 24:33, které jsme zde vybojovali po dlouhých 5 letech.
Výhra nás udržela na 3. místě tabulky. V posledním podzimním kole hrajeme před domácím publikem proti rezervě extraligových Maloměřic, kteří v posledních 4 kolech získali pouze jeden bod. Náš úkol bude pro tento zápas jasný – výhra před podzimní pauzou.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE
7m hody: 3/4:2/2, vyloučení 2:8, navíc hosté 2x ČK
Sled branek: 3:1, 5:4, 6:10, 7:15, 9:18, 13:21, 16:22, 17:26, 20:27, 22:31, 24:33
Sestava a branky: Vojtěch Drápela – Vojtěch Svoboda (10), Vítězslav Večeřa (7), Pavel Strašák (6/2), Jiří Kaštan (4), David Kubiš (2), Martin Chalupa (1), Miloš Necid (1), Jakub Bezděk (1), František Kratochvíl (1), trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Radim Fischer, Petr Kácal

29112021 copy291120212Více informací na stránkách klubu: www.hazenavm.cz.

Ondřej Poul

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.