Vozíčkáři z Velkého Meziříčí hrají curling

curling-882649 1920_copyPodzimní kola Eurovia ligy v curlingu vozíčkářů proběhla za přísných hygienických podmínek v curlingové aréně Pražské Roztyly. Z důvodu pandemie a přihlášení pouze šesti družstev se liga zkrátila pouze na 4 kola. 1. a 2. kolo se uskutečnilo 20. - 21. 11. 2021 a zúčastnila se družstva HSC Velké Meziříčí, JU Praha, Nové Město nad Metují, výběr Polska, Slovenska a Itálie.

Velkomeziříčští ve složení M. Bartůněk, J. Polívka, J. Břinčilová a M. Tluk vstoupili do soutěže prohrou s výběrem dobře hrajícího Polska, druhé utkání s výběrem Slovenska skončilo po dramatické koncovce remízou. Sobotní třetí zápas se sportovním klubem Jedličkova ústavu byl opět dramatický. Naši hráči prohrávali již 8:2, když v jedné hře dostali 5. V poslední hře, za stavu 8 : 7 pro pražský tým, nedokázali naši hráči zahrát složitější kámen, který by zajišťoval alespoň remízu, a prohráli 9 : 7. Neděli zahájilo naše družstvo výhrou nad týmem Nového Města nad Metují. V odpoledním zápase s kvalitním družstvem Itálie naše družstvo předvedlo nátlakovou hru a soupeře donutilo k chybám, které naši hráči tentokrát dovedli potrestat a zápas dovedli do vítězného konce.

3. a 4. kolo se odehraje 8. a 9. 1. 2022.

Sportovní klub děkuje Ing. Pavlu Vyhlídalovi, řediteli Wiegel CZ, žárové zinkování za finanční dar, bez kterého bychom se ligy vozíčkářů nemohli v tomto ročníku zúčastnit.
Za podporu děkujeme také Kraji Vysočina.
Mediálním partnerem sportovního klubu jsou Noviny VM.cz a Velkomeziříčsko.

Jiří Charvát
Předseda
Handicap Sport Club Velké Meziříčí,z.s.

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.