Přestřelku ve ValMezu ovládli domácí Bobři

32Sobota 18.12.2021
HC Bobři Valašské Meziříčí – HHK Velké Meziříčí 9:4 (3:0, 1:4, 5:0)

Góly a asistence: 07:30 Goiš (Báchor, Gabrhelík, 12:21 Pořický (Finsterle, Křivohlávek), 17:21 Křivohlávek (Ďurkáč, Finterle), 39:15 Pořický (Andris, Křivohlávek), 44:32 Vávra (Goiš, Křivohlávek), 44:46 Andris (Finsterle, Křivohlávek), 45:21 Vávra (Goiš, Báchor), 46:00 Andris (Křivohlávek, Finsterle), 46:27 Kozubík (Vavřík, Stodůlka) – 21:41 Maštera (Rozmarín, Burian V.), 22:42 Střecha T. (Slabý, Juda J.), 25:18 Broža (Barák, Burian M.), 39:58 Juráň (Slabý, Střecha T.).
Sestava HC Bobři Valašské Meziříčí:
Tkadlec (Majer) – Báchor, Holiš, Gabrhelík, Ďurkáč, Kamas, Pořický „C", Mošnička – Vavřík, Křivohlávek, Vávra, Andris, Apolenář, Finsterle, Goiš, Kozubík, Stodůlka.
Trenéř: Plšek
Juda J. (46. Štourač) – Slabý, Vlašín P. „C", Kochánek, Burian V., Janoušek, Vondráček, Báňa – Paták, Juráň, Střecha T. – Vlašín M., Rozmarín, Maštera – Barák, Broža, Burian M.
Trenéři: Vejmelka, Krča
Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Blažek.
Vyloučení: 2:5, využití: 1:1, v oslabení: 0:0.
Střely na branku: 48:21 (20:6, 10:10, 18:5)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Tkadlec (VAL) - 80,95 % - 17 zákroků – 60 min.
Juda J. (HHK) - 77,78 % - 28 zákroků – 46 min.
Štourač (HHK) - 91,67 % - 11 zákroků – 14 min.
Diváci: 280
K utkání 24. kola ve Valašském Meziříčí odcestovali velkomeziříčští ve značně okleštěné sestavě. Vedle dlouhodobých marodů chyběl kapitán Pavel Ambrož a útočníci David Křenek, Ondřej Malec, Milan Strnad nebo Filip Střecha.
Domácí Bobři, posíleni vítězstvím v Novém Jičíně, do utkání vlétli a během první třetiny si vytvořili tříbrankový náskok - 3:0.
Velkomeziříčtí ale ve druhé části zabrali a během čtyř minut bylo vyrovnáno! Trefili se Vojtěch Maštera, Tomáš Střecha a svojí první brankou v dospělém hokeji vyrovnal junior Ondřej Broža - 3:3. V závěru druhé třetiny domácí využili přesilovou hru a opět vedli - 4:3. Dvě vteřiny před sirénou ale využil přesilovku i Marcel Juráň a bylo vyrovnáno - 4:4.
Vstup do poslední třetiny bychom nejraději vymazali. Domácí si šli sebevědomě pro vítězství a během dvou minut vstřelili neuvěřitelných pět branek - 9:4!

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: klukům nelze upřít bojovnost a snahu, ale dnes jsme narazili na soupeře, který byl nad naše síly. Maximum jsme ze sebe dostali ve druhé třetině, kdy jsme dorovnali tříbrankové manko, ubránili i dvojminutovou dvojnásobnou přesilovku domácích a byli ve hře. Ale ve výkonu jsme nepokračovali, ve třetí části domácí během několika minut nasázeli pět gólů a bylo po naději na bodový zisk.