Muži neudrželi třetí příčku

11Neděle 13. 3. 2022
2. liga muži – JM – 16. kolo
TJ Sokol Kostelec n.H. HK - TJ Sokol Velké Meziříčí 26:25 (12:12)

V neděli dopoledne zajíždělo družstvo mužů k veledůležitému utkání na půdu Kostelce na Hané. Soupeř na nás ztrácel před utkáním pouhý bod, a případné vítězství tak bylo důležité pro udržení 3. pozice v tabulce, neboť i další týmy se na nás bodově začaly dotahovat.
Vstup do utkání se vyvíjel dle našich představ a hned v úvodu jsme šli do vedení (7. minuta 1:4). Bohužel místo toho, abychom ještě přidali na důrazu a navyšovali náš náskok, se dělo přesně to opačné. Polevili jsme s důrazem v obraně a útočné akce byly pomalé a bez nápadu. I přesto tento výkon stačil na udržování si mírného náskoku. Za to jsme mohli ale děkovat hlavně našemu brankáři, který v první půlce pochytal velké množství soupeřových střel. Domácí se ovšem postupem času dostávali do zápasu a do poločasu zvládli srovnat na 12:12.
Druhé dějství se bohužel neslo ve stejném duchu, kdy náš výkon postrádal výraznější nasazení. Navíc domácí dokázali plně využívat našich chyb, které trestali po rychlých brejcích. Naši hráči se zbrkle snažili skóre převzít zpět, ale to vedlo jen k dalším ztrátám. Domácí naprosto ožili a 11 minut před koncem již vedli 23:20. Ani přes naši závěrečnou snahu se nám již nepodařilo brankové manko stáhnout, a z Kostelce tak odjíždíme se smolnou prohrou 26:25.

V dnešním utkání týmu chybělo nasazení a chuť bojovat, což byl největší rozdíl mezi oběma soupeři. Navíc se po celé jaro potýkáme s nekonstantní sestavou, kdy v každém zápasu máme ½ soupisky odlišnou od předchozího utkání a na souhře hráčů je to obrovsky znát. Nyní musíme plně využít 14denní herní pauzu a maximálně se připravit na domácí utkání s Újezdem u Brna.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE
7m hody: 1/4:1/2, vyloučení 2:0
Sled branek: 0:2, 2:5, 5:7, 7:11, 10:12, 12:12, 14:15, 17:15, 20:19, 23:20, 24:23, 26:24, 26:25

Sestava a branky: Ondřej Poul - Vojtěch Svoboda (9), Vítězslav Večeřa (6), Pavel Strašák (5/1), Jiří Kaštan (2), Jakub Strýček (2), Vojtěch Drápela (1), Alex Kuřátko, Štěpán Mikšík, František Kratochvíl, Petr Kavka, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Petr Kácal, Radim Fischer