První únorový týden byl ve znamení skokanských soutěží

Průmyslovácká laťka_ženyV prvním únorovém týdnu se představili naši atleti hned v několika závodech především ve skokanských disciplínách.

Ve středu 2. února jsme měli zastoupení v Jihlavě na 46. ročníku Průmyslovácké laťky. Nejvíce se dařilo Filipu Štěpánovi, který ovládl soutěž mužů ve vynikajícím výkonu 195 cm. Tomáš Neufuss vyhrál soutěž juniorů výkonem 185 cm. Protože atletický oddíl TJ Sokol Velké Meziříčí byl již tradičně spolupořadatelem soutěže, dárkové předměty věnovalo medailistům i Město Velké Meziříčí.

Ve čtvrtek 3. února Sára Pavlidu startovala na mezinárodním mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě. V dálkařském sektoru obsadila 5. místo výkonem 532 cm.

V sobotu 5. února se Tomáš Neufuss představil na jednom z nejkvalitnějších výškařských mítinků na světě – v Hustopečích – a v soutěži juniorů obsadil 5. místo za výkon 192 cm, jako nejlepší z českých výškařů.

V neděli 6.února pak děvčata zamířila do Pardubic na skokanský mítink. Vendula Švihálková ovládla soutěž trojskokanek v novém osobním rekordu 10,77 m a kvalitní výkon přidala i ve výšce. Obsadila 5. místo za 152 cm. Vedlo se i Vendule Puzrlové, která se probojovala do finále dálkařek a patřilo jí 8. místo za výkon 474 cm.