Halové mistrovství ČR mládeže v atletice se konalo třetí únorový víkend

51894315145 c324599ff1_oO víkendu 19. a 20. února 2022 se v Ostravské atletické hale konalo Halové mistrovství ČR mládeže v atletice. Závodníci z Vysočiny na něm získali šest medailí – čtyři stříbrné a dvě bronzové.

Nejúspěšnějším závodníkem byl Ondřej Veselý, který vybojoval dvě stříbrné medaile. Renata Láníková si ve skoku vysokém doplnila svoji sbírku medailí z mistrovství stříbrnou medailí. Čtvrtou stříbrnou medaili přidal Mikuláš Dreisig z běhu na 400 metrů. Bronzové medaile si z mistrovství přivezli Matouš Budig z finálového běhu na 200 metrů a Nikola Musilová z finále na 60 metrů.

K medailistům z halového šampionátu se letos – po třech předchozích letech – nepřidali Tomáš Neufuss ani Sára Pavlidu. Tomáš ve výšce juniorů a Sára v dálce dorostenek obsadili shodně pátá místa.

Štafeta juniorek na 4 x 200 m (Vendula Švihálková, Vendula Puzrlová, Klára Pospíšilová a Sára Pavlidu) vytvořila oddílový rekord časem 1:49,46 a obsadila 11. příčku.