Mladší dorostenky po boji uhájily jarní neporazitelnost

47Sobota 19. března
2. liga mladší dorostenky
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Holešov 29:27 (13:13)

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Dařila se útočná kombinační hra, v obraně i přes nepatrná okénka jsme hráli důrazně a pozorně. V 15. minutě se nám nabídla dvojnásobná přesilovka, to však paradoxně našemu týmu ublížilo. Nedokázali jsme se brankově prosadit, chybovali a soupeřky následně po zvládnutí oslabení se herně zvedli. Další nepříjemností bylo v 25. minutě zranění Lucky Chlubnové, která po nešetrném faulu soupeřky oceněném červenou kartou, musela vyhledat lékařské ošetření. Tímto jí přejeme brzké uzdravení.

Oba týmy pak po bojovném výkonu na poločasovou pauzu odcházely smírně. Druhé dějství jsme začali lépe a drželi si 2 – 3 brankový náskok. Nepříjemný soupeř se gólově postupně dotáhl a na chvíli otočil stav na svou stranu. Od 50. minuty jsme to byli zase my, kdo udával tempo hry. Soupeř v závěru po vyfasování druhé přímé červené karty se již nezmohl na výraznější odpor.
Dnešní utkání jsme zvládli kolektivně výtečně a přítomným příznivcům poskytli dramatickou podívanou s třešničkou na dortu v podobě bodového maxima.

Po týdenní pauze v sobotu 2. dubna cestujeme na hřiště HK Hodonín.

7m hody: 3/2 : 3/3, vyloučení 8:7, navíc 2 x ČK hosté.
Sled branek: 2:0, 3:1, 4:2, 5:3, 5:5, 8:5, 10:6, 10:10, 12:11, 13:12, 15:13, 17:14, 18:15, 18:19, 21:20, 23:21, 25:22, 27:24, 28:25.

Hrály: Součková Marcela – Bibrová Tina (8/2), Holíková Lenka (6), Hladíková Veronika (5), Rosická Bára (4), Buková Pavlína (3), Sýkorová Agáta (2), Palasová Kateřina (1), Vostalová Eva, Chlubnová Lucie, Chalupová Monika, Homolová Nikola. Trenéři ing. Tomáš Partl, ing. Vincenc Záviška.

Starší dorostenky z regionálního derby vítězně
Sobota 19. března
2. liga starší dorostenky
TJ Sokol Velké Meziříčí – Jiskra Havlíčkův Brod 30:26 (17:13)
Naše hráčky po nepovedených výkonech z minulých kol začaly zdařile. Od prvních minut působily sebevědomě, velmi dobře organizovanou hrou určovaly tempo hry. Havlbrodské se však díky dvěma střelecky disponovaným spojkám držely v nejtěsnějším odstupu. Důležitý moment nastal od dvacáté minuty, kdy nás několika dobrými zákroky podržela v brance Aneta Trojanová, my „nezvadli" a po sérii pěti přesných zásahů v řadě dokázali gólově odskočit (12:12, 17:12). Po změně stran jsme pokračovali v dobrém kolektivním výkonu. Dařilo se kompaktní obranou držet soupeřky „na uzdě" a následně podnikat brejkové akce s gólovým efektem. Výrazný osmigólový náskok jsme již nepustili a mohli se radovat z VÍTĚZSTVÍ!!!

Následně se pak šestice našich starších dorostenek – Karolína Slámová, Natalie Puffer, Tereza Borkovcová, Klára Kuřátková, Natálie Koudelová a Eliška Homolová velkou měrou podílela na vítězství v barvách prvoligových žen, jen tak dál***.

7m hody 4/4 : 3/3, vyloučení 2:5.
Sled branek: 1:0, 2:2, 4:3, 5:5, 8:8, 12:12, 17:12, 19:13, 20:16, 23:16, 25:17, 26:20, 27:24, 29:26.

Hrály: Trojanová Aneta, Homolová Eliška – Slámová Karolína (9), Kuřátková Klára (6/4), Rosická Bára (5), Borkovcová Tereza (4), Koudelová Natálie (2), Puffer Natalie Nicole (1), Bibrová Tina (1), Hladíková Veronika (1), Sýkorová Agáta (1), Pospíšilová Magda, Holíková Lenka, Vostalová Eva. Trenéři ing. Vincenc Záviška a ing. Tomáš Partl, vedoucí družstva Andrea Kuřátková.