V posledním domácím zápase této sezóny muži nezaváhali

IMG 38532. liga muži – JM – 21. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol II Prostějov 29:26 (14:14)

V předposledním kole druholigové soutěže naši muži hostili celek z Prostějova, který se krčí až na 11. místě tabulky. Navíc hosté dorazili bez své největší střelecké hrozby Jiřího Kosiny. Naopak my jsme po dlouhé době nastupovali v kompletní sestavě a s plnou lavičkou.
Ovšem přes všechny papírové předpoklady se od prvních minut hrála naprosto vyrovnaná partie. S chutí hrající hostující celek si do 17. minuty vypracoval dokonce 3brankový náskok, na který jsme museli reagovat time-outem a výraznou domluvou k hráčům. Chyběl nám hlavně větší důraz na obraně, kdy jsme pozdě přistupovali ke střílejícím hráčům. Do konce prvního dějství jsme zvládli alespoň vyrovnat, a tak se do šaten šlo za remízového stavu 14:14.
Ovšem ani ve druhém poločase se naše hra příliš nezlepšila a nebyli jsme schopni se soupeři vzdálit na více než dvoubrankový rozdíl. Roli v tom hrálo obrovské množství někdy naprosto zbytečných vyloučení na naší straně, které neustále dávaly Prostějovu prostor na srovnání brankového manka. Hostům již ale postupně docházely síly a na závěrečný zvrat se nezmohli. Nečekaně vyrovnané utkání jsme ale nakonec dovedli až do vítězství 29:26.
Tato výhra nám před posledním kolem zajistila, že se v letošním ročníku II. ligy umístíme nejhůře na 4. místě. V rámci posledního kola budeme zajíždět na palubovku do brněnských Maloměřic, kde ještě můžeme zabojovat o „bronzové medaile."

Online zápis z utkání a tabulka ZDE
7m hody: 2/2:1/2, vyloučení 7:5
Sled branek: 3:2, 4:5, 7:6, 8:11, 12:12, 14:14, 16:16, 19:17, 19:20, 23:21, 24:23, 27:25, 29:25, 29:26

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha - Pavel Strašák (9/1), Vojtěch Svoboda (6), Jiří Kaštan (5), Roman Matušík (4), David Kubiš (2), Vítězslav Večeřa (2), Jakub Bezděk (1), Pavol Živčic (1), Petr Kavka, Martin Chalupa, Jakub Mach, František Kratochvíl, Štěpán Mikšík, Alexandr Kuřátko, trenér Vlastimil Vaverka, vedoucí Radim Fischer