Mladší žáci skončili pátí na MČR v Házenkářském desetiboji

all teamsPo úspěšných kvalifikacích (únorové krajské a březnové regionální) jsme postoupili do republikového finále, které se tento rok konalo od pátku 3. 6. do neděle 5. 6. v Ivančicích.

Finále HD se zúčastnili vítězové jednotlivých oblastí, kluby zvučných házenkářských bašt Lovci Lovosice, Talent Plzeň, HK Ivančice, Pepino SKP Frýdek-Místek, TJ Sokol Centrum Haná a naše družstvo TJ Sokol Velké Meziříčí.

V HD se soutěží v jednotlivých disciplínách, za které se získávají body podle pořadí. Na jednu disciplínu, ve které si družstvo věří, se mohl vsadit tzv. „žolík", který přináší dvojnásobný počet bodů.

Mezi disciplíny HD patří: turnaj v osobní obraně, turnaj v klasické hře, turnaj v shot-outech (samostatných nájezdech), přesnost střelby, rychlost 2x15 m, aktivita hráčů, překážková dráha, pětiskok, hod do dálky a fair-play (tresty ve hře).

V jednotlivých disciplínách jsme drželi v popředí. V překážkové dráze byl náš Matyáš Fialka vyhlášen jako nejrychlejší ze všech.

Celkové páté místo je pro náš tým úspěch.

Konečná tabulka:
1. Talent Plzeň
2. HK Ivančice
3. TJ Sokol Centrum Haná
4. Lovci Lovosice
5. TJ Sokol Velké Meziříčí
6. Pepino SKP Frýdek-Místek

Chtěl bych tímto klukům moc poděkovat za předvedené výkony a popřát jim mnoho budoucích, nejen sportovních úspěchů.

Tým: Červený – Ambrož, Bradáč, Fexa, Fialka, Chalupa, Klíma, Navrátil, Peterka, Raus, Sedlák, Tyl, Vostal, Winterling.
Trenéři: Holý, Krejčí, Živčic

P. Ž.

allMAtyy

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Oslavická červenec 2022

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.