Mladší žákyně se zúčastnily házenkářského desetiboje

Házenkářský desetiboj_mladší_žákyně_3O prvním červnovém víkendu se družstvo našich žaček poprvé představilo na Mistrovství České republiky v házenkářském desetiboji. V konkurenci silných týmů sice holky obsadily šesté místo, ale určitě se na turnaji neztratily!

Házenkářský desetiboj je jednorázová soutěž všestrannosti družstev organizována Komisí mládeže Českého svazu házené jako souhrn týmových disciplín a disciplín jednotlivců. Do soutěží týmových patří – Hra osobní obrana, Shoot-out, Utkání v házené, Aktivita hráčů a Fair Play, které se vyhlašuje samostatně. Mezi disciplíny jednotlivců patří Hod míčem, Odraz snožmo, Rychlý běh 2x15 m, Střelba na přesnost a Překážková dráha.

Letošní Mistrovství pořádal oddíl DHC Plzeň. Naše děvčata se na tento turnaj kvalifikovaly sice již podruhé, ale v roce 2020 finále z důvodu covidové situace neproběhlo.

V letošním ročníku se kromě našeho oddílu představila ještě děvčata z domácí DHC Plzeň, pražské Slavia Praha, ostravského Sokolu Poruba, jihočeského Milevska a jihomoravských Ivančic.

V pátek 3. června byl turnaj odstartován slavnostním nástupem za přítomnosti všech družstev, rozhodčích a zástupce Komise mládeže Petra Ramse. Holky si dokonce poprvé vyslechly během nástupu i českou hymnu. Po slavnostním okamžiku přišla na řadu první disciplína – Hod házenkářským míčem, na který následoval odraz snožmo. Páteční den jsme zakončily utkání proti Sokolu Poruba, které bylo hodně vyrovnané.
Sobotní ráno odstartovalo rychlým během 2x15 m a následovala série utkání. Ten den jsme narazily na Ivančice, domácí Plzeň a Slavii Praha. Po večeři pak všechna děvčata absolvovala střelbu na přesnost. Utkání proti Ivančicím a Slavii byla hodně vyrovnaná, ale bohužel se nezadařilo je přetavit ve vítězství.

V nedělním ránu jsme se popraly s šesti překážkami na překážkové dráze a zahrály si proti Milevsku. Na holkách již byla vidět únava, ale nic nevzdaly.

Po obědě následoval nástup a vyhlášení. Naše děvčata se umístila na posledním šestém místě. Ovšem předvedly několik vyrovnaných osobních obran, kdy vítězství nám uteklo těsně. Ve čtyřech disciplínách všechny holky předvedly své nejlepší výsledky, a za to jsme byly všechny moc rády.

Na závěr trenéři hlasovaly o složení all stars teamu celého turnaje a hned dvě naše děvčata byla vybrána. Na pozici střední spojky Sára Juhošová a na pozici pravého křídla Denisa Krejčová.

Pro naše družstva to byla premiéra a holky jsou jistě plné nových zážitků a dojmů. Turnaj nám ukázal, na co se pro příště zaměřit více, protože jistě i v příští sezóně budeme bojovat o účast na finálovém turnaji. Pro holky to byla odměna za celou sezónu, kdy poctivě trénovaly a odehrály také několik turnajů. Teď holky čekají poslední tréninkové jednotky a poté zasloužené volno. V půlce srpna se pak opět potkáme na hřišti a začneme se připravovat na soutěžní ročník 2022/2023. HÁZENÉ ZDAR!

Výsledky:
Osobní obrana Shoot-out Utkání
VM – HK Ivančice 5:8 3:5 7:8
VM – DHC Plzeň 2:11 4:18 4:12
VM – Poruba 6:7 5:8 7:7
VM – Milevsko 5:7 9:12 4:15
VM – DHC Slavia Praha 7:8 8:13 3:7

Pořadí v jednotlivých disciplínách:
Hod míčem – páté místo
Rychlý běh – páté místo
Střelba na přesnost – šesté místo
Skok daleký – čtvrté místo
Překážková dráha – páté místo
Aktivita – šesté místo
Osobní obrana – šesté místo
Shoot-out – šesté místo
Utkání – páté místo

Celkové umístění:
1. DHC Plzeň
2. HK Ivančice
3. DHC Slavia Praha
4. TJ Sokol Poruba
5. HC Milevsko
6. TJ Sokol Velké Meziříčí

Sestava a branky: Anežka Brychtová, Eliška Nedomanská, Dita Padalíková – Tereza Palátová, Karolína Blaťáková (8), Vendula Pospíšilová (11), Klára Pospíšilová (2), Elen Konečná (1), Nika Plachetská (4), Denisa Krejčová (5), Bára Fialová, Nikol Harčariková, Sára Juhošová (14), Veronika Dvořáková (6), trenérka Katka Závišková a Jana Šidlová.

Jana Šidlová
Házená Velké Meziříčí

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Oslavická červenec 2022

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.