Dům s pečovatelskou službou má čtenářský klub: Únor v kalendáři

beautiful-scenery-winter-landscape-with-wooden-fence-thick-treesV našem domě s pečovatelskou službou se v pondělí dopoledne pravidelně setkáváme na literárním kroužku. V rámci tohoto posezení si povídáme o knihách, jejich autorech, rozebíráme různá literární díla, povídáme si mezi sebou a společně si vypijeme kávu.

Je příjemné, jak si spojíme příjemné s užitečným a pěkně si potrénujeme paměť a zavzpomínáme na krásné knihy, které jsme přečetli. Někdy je prostor i na rozebrání událostí a zvyklostí z let minulých, např. povídání o masopustu nebo významných datech ze zimních období, která jsme našli v historickém kalendáři. Připomenuli jsme si tak třeba leden 1869, kdy docházelo v Rakousko­‑Uhersku k prvnímu modernímu sčítání lidu. V Čechách tehdy žilo jen asi 6 a půl milionu lidí. Nebo např. 4. února r. 1016, kdy v Praze vypukla morová epidemie, o níž psal v 16. století kronikář Václav Hájek z Libočan, a taky datum 12. února 1784, kdy se za vlády syna Marie Terezie, Josefa II., v Praze spojily Nové Město, Staré Město, Malá Strana a Hradčany, a vytvořily tzv. Královské město Praha. V čele stál magistrát, který se skládal z purkmistra, 2 zástupců a měl pro celou Prahu jen 28 úředníků.

Kroužek nás baví a je o něj pořád zájem. Děkujeme tak paní Parkanové, která ho vede a chystá pro nás zajímavá témata.

Klienti DPS

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.