Novou kapli přijede vysvětit biskup
Zveřejněno 24. 9. 2025 12:37
V sobotu 18. října v 10 hodin dopoledne proběhne na zámku ve Stránecké Zhoři svěcení oltáře a kaple sv. Bernarda z Clairvaux brněnským biskupem Pavlem Konzbulem.
V roce 2019 Pavel Konzbul tehdy ještě nedokončenou kapli požehnal, nyní provede její svěcení. Po mši svaté bude pro účastníky připraveno zdarma jednoduché občerstvení (káva, čaj a dobrovolnice z Velkého Meziříčí, Měřína, Pavlínova a Stránecké Zhoře budou péct koláčky).
I když se na zámku udělalo již mnoho oprav, předpokládané dokončení zámku je ještě daleko. „Máme radost z každého trošku dokončeného díla, které je důvodem k oslavě," uvedla Markéta Janíková a dodala: „Na zámek jezdí pomáhat spousta dobrovolníků, například doktoři z Fakultní nemocnice Brno - Bohunice se svými dětmi, a také vojáci z Třebíče."
-red-