Letní dovádění s Vysočinou mělo v Rudě úspěch

P8091568V neděli 9. srpna zavítala do Rudy letní tour s názvem Letní dovádění s Vysočinou. Ruda byla vybrána jako jedna z osmi obcí celého Kraje Vysočina.

Obyvatelé obce to chápali jako odměnu za to, že sama naše obec pořádá velké nadregionální akce pro druhé a toto bylo takové jedno velké poděkování za snahu všem pořádajícím. Akce byla ale určena pro široké okolí, nejen pro místní, byla pořádána pro všechny, kteří se chtějí bavit. A tak díky propagaci se sjeli na dovádění lidé z širokého okolí. Velké zastoupení měli i klienti z Domova Kamélie Křižanov pro mentálně postižené. Celé odpoledne dovádění moderoval jako obvykle Milan Řezníček.

Akce byla koncipována pro celou rodinu a tomu i odpovídal program, kdy se opravdu nikdo nemohl nudit. Každý se mohl aktivně zapojit a pořádně si toto dovádění užít, protože byly připravené například velice originální a vtipné soutěže pro páry nebo volba Miss Letního dovádění. Děti nejvíce ocenily okamžik, kdy se začala vyrábět a foukat pěna, kterou pak byli všichni obaleni. I oblíbené malování na obličej, skákací hrady, hlavolamy a malování děti zaujaly. Dospělí si mohli ve stánku VZP nechat změřit tlak a množství tuku či si zařídit rodinné a seniorské pasy. K pohodě posloužily i stánky s občerstveními či kavárna Pohoda.
Akci svou přítomností podpořila poslankyně Parlamentu ČR ing. Zuzana Šánová. A na autogramiádu k nám zavítal český atletický reprezentant ve skoku o tyči Michal Balner.


Děkujeme tímto Kraji Vysočina a jejich promotýmu, také Hitradiu Vysočina za jejich výbornou akci, s kterou objíždí náš kraj. Děkujeme za to, že nás vybrali. Byla pro nás všechny čest mít Letní dovádění s Vysočinou v Rudě.

Karel Dvořák

Foto: archiv obce Ruda

 

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.